IMM 2016 – výstava v Kolíně nad Rýnem

V první polovině ledna nového roku jsme se opět zúčastnili mezinárodní výstavy IMM v Kolíně nad Rýnem a připravili jsme pro Vás, příznivce nábytku, kteří se nemohli účastnit této události, krátkou prezentaci Německý interiéru.

Wiemann

Firma Wiemann v letošním roce přináší nový model Lago v oblíbeném provedení ořechu. Hlavním tématem tohoto modelu jsou retro masivní nožičky v barvě ořechu. Samozřejmostí je i možnost noh v chromu.

značková ložnice Wiemann (3)

Novinkou u tohoto modelu je možnost lavice, která je přímo součástí předního čela postele. Nezabírá tak moc místa a poskytuje dodatečný úložný prostor a zejména možnost sezení.

značková ložnice Wiemann značková ložnice Wiemann (2)

Gwinner

Výrobce obývacích stěn Gwinner přichází opět jako každý rok s novým modelem obývací stěny. Letos pod názvem Bohle.

značková obývací stěna Gwinner (4) značková obývací stěna Gwinner (7)

Na první pohled u této stěny zaujme dominantní přední rám zásuvky, který je vyroběný z jednoho kompaktního celku. Na výběr bude hned kombinace několika barevných variant.

Pojďme se nyní podívat blíže na detail zásuvky.

značková obývací stěna Gwinner značková obývací stěna Gwinner (2) značková obývací stěna Gwinner (3)

Jak je vidět z první fotky, zpracování je opět perfektní se smyslem pro detail. Ač se jedná o dýhu, tak ani zkušený profesionál nerozezná na první pohled od masivu.
Zajímavostí je, že původně designéři ve firmě Gwinner plánovali použít desku z masivního dřeva, nicméně výsledná zásuvka byla tak těžká, že šla stěží otevřít. Proto byla zvolena dýha.

Jak je u produktů Gwinner zvykem, v podobném duchu jako obývací stěny jsou laděny i další prvky interiéru. Jako třeba konferenční stolky.

značkový konferenční stolek Gwinner

Dalším novým prvkem je drobná komoda, která kopíruje půdorys sedací soupravy a slouží jako úložné prostory, případně lzde uvnitř ukrýt zásuvku či USB například na nabíjení smartphonu. Komplet je součástí velmi úspěšného modelu Nola.

značková obývací stěna Gwinner (6) značková obývací stěna Gwinner (5)

Ponsel

Výrobce značkových sedacích souprav, firma Ponsel se výstavy IMM zúčastnila také.

Firma Ponsel rozšířila model Viktoria o rohovou variantu s bočnicemi. Tento model je zajímavou variantou funkčního sezení. Ve sbaleném stavu mají opěráky decentní nízký vzhled. Po „rozbalení“ jsou pak odpovědí na poptávku českých zákazníků po pohodlném sezení s oporou hlavy.

značková sedací souprava Ponsel

Výrobce Ponsel také reaguje na stále větší poptávku po moderních technologiích a jejich použití v souladu s nábytkem. Na následujícím modelu představuje chytře ukrytou schránku na na USB nabíjecí kabel. Po zavření schránky lze vrchní část zároveň použít jako odkládací stolek. To vše je nenápadně ukryto pod područkou.

značková sedací souprava Ponsel (3) značková sedací souprava Ponsel (4)

Další novinkou jsou retro křesílka, které mají podobný systém, jako u dříve zmíněné sedací soupravy Viktoria, tedy „rozbalení“ opěráku pro pohodlnější sezení.

značkové křeslo Ponsel značkové křeslo Ponsel (2)

Na závěr pak ještě zakončíme novinky, pro spíše konzervativní firmu Ponsel, netradičně zpracovanou modelovou řadou „panter“.

značkové  otočné křeslo Ponsel značková sedací souprava Ponsel (2)